Stipriausi Lietuvoje – Ignalinos rinktinės jaunieji pasieniečiai (video)

Trečiadienį Pasieniečių mokykloje vyko pirmosios finalinės Jaunojo pasieniečio būrelių (JPB) narių sporto žaidynės. Jų tikslas – skatinti bendradarbiavimą tarp pasienio rinktinėse veikiančių JPB bei kartu formuoti neformalaus vaikų švietimo tradicijas.

Kiekvieną ekipą iš Ignalinos, Vilniaus, Varėnos, Pagėgių ir Pakrančių apsaugos pasienio rinktinių sudarė po dešimt jaunųjų pasieniečių. Renginio atidarymo metu susirinkusius sveikino ir sėkmės rungtyse linkėjo Pasieniečių mokyklos (PM) viršininkas Vytautas Strolia.

Komandos savo įgūdžius privalėjo išbandyti trijose – 3×3 krepšinio, virvės traukimo bei „Kliūčių ruožo” rungtyse. Moksleiviai negailėdami jėgų atkakliai rungėsi siekdami pergalių. Krepšinio 3×3 varžybose trečią vietą iškovojo – Varėnos rinktinės komanda, po atkaklios kovos antra vieta džiaugėsi – Pagėgių rinktinės ekipa, nenugalimi krepšinyje – Ignalinos rinktinės jaunieji pasieniečiai. Antrojoje rungtyje tvirtai virvę traukę Pagėgiškiai liko treti, antra vieta atiteko – Vilniaus rinktinės komandai, o Ignalinos rinktinės komanda triumfavo ir šioje rungtyje. Paskutiniajame „Kliūčių ruožo” išbandyme Ignaliniečiai liko treti, iškovota antra vieta neslėpdami šypsenų džiaugėsi varėniškiai, o geriausia tapo – Vilniaus komanda.

Sporto žaidynių dalyviams atlikus visas rungtis, o komisijai suskaičiavus rezultatus, išaiškėjo nugalėtojai. Žaidynių dalyvius, atkakliai kovojusius ir visas jėgas atidavusius už atstovaujamos pasienio rinktinės garbę, pasveikino PM viršininkas V. Strolia bei JPB veiklos koordinatorius Marius Zemenskas.

Po atkaklios kovos pirmųjų finalinių JPB sporto žaidynių nugalėtojais tapo Ignalinos rinktinės komanda. Antrą vietą atkakliose jaunimo žaidynėse garbingai iškovojo Vilniaus rinktinės jaunieji pasieniečiai. Trečia vieta džiaugėsi Varėnos JPB nariai.

Pirmasis JPB buvo įsteigtas 2005 m. gruodžio 21 d. Švenčionių r. Adutiškio vidurinėje mokykloje. Šiandien visoje šalyje veikia 24 jaunųjų pasieniečių būreliai, kurių veiklose dalyvauja beveik 500 moksleivių.