Būsimieji statybininkai Vilniaus rinktinėje domėjosi pasieniečio profesija

Ketvirtadienį Vilniaus rinktinėje lankėsi VŠĮ Vilniaus statybininkų rengimo centro mokiniai bei lydinti mokytoja. Svečiams buvo pristatyta VSAT ir Vilniaus rinktinės veikla, papasakota apie kinologinę veiklą, parodyti dresūrai naudojami daiktai, tarnybinės patalpos bei transporto priemonės.

Kiek vėliau lauke Kinologinės veiklos skyriaus pareigūnai parodė net keletą programų su tarnybiniais šunimis. Ekskursijos dalyviams įspūdį paliko augintinių paklusnumas, daikto ir asmens paieška bei įtariamojo pažeidėjo sulaikymas.

Susipažinusi su kinologijos darbu, grupė patraukė link sraigtasparnių nusileidimo aikštelės, čia vyko diskusija kokias funkcijas atlieka VSAT Aviacijos valdyba ir kokią tai turi naudą. Nors lauke buvo gana šalta, nuotaikos tai nesugadino.

Tada visi pasuko link šaudyklos, kur buvo paaiškinta kaip vyksta šaudymo pratybos, kokius ginklus naudoja pasieniečiai ir kokiais atvejais. Paaugliams bendruomenės pareigūnė skaitė paskaitą apie nepilnamečių įtraukimą į nusikalstamas veikas bei dėstė dalyvavimo jose pasekmes.

Atsisveikindami jaunuoliai dėkojo už skirtą laiką ir linkėjo pasieniečiams sėkmės tarnyboje.