Jaunojo pasieniečio būrelio užsiėmimai – atraminiame punkte ir oro uoste

 

Ketvirtadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – VSAT) Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės Šiaulių užkardos jaunojo pasieniečio būrelio  (toliau – JPB) nariai atvyko susipažinti su pasieniečių tarnyba, dirbančių  Palangos pasienio užkardos padaliniuose.

 

Palangos pasienio užkardos Karklės atraminiame punkte būrelio narius pasitiko jaunesnioji specialistė Alma Retkė ir kinologai Egidijus Kusa, Irmantas Ščebeda ir Remigijus Rusteika su tarnybiniais šunimis.

VSAT pareigūnai mokiniams papasakojo apie pagrindines užkardos funkcijas, uždavinius, pasieniečių darbą, darbo sąlygas ir galimybes nuolat tobulėti.

Kinologai jauniesiems svečiams papasakojo apie  tarnybinių šunų gyvenimo sąlygas, parodė voljerus, sergančių šunų izoliatorius bei narkotinių medžiagų paieškos mokymo klasę.

Kinologas R.Rusteika papasakojo apie tarnybinių šunų dresavimą ir kasdieninę šunų tarnybą pasienyje, o jo kolegos su keturkojais padėjėjais atliko kasdieninę treniruotę.

Palangos oro uoste pasieniečiai parodė tarnybines patalpas, kuriose vykdo tarnybą, sulaikymo kamerą bei neįleistų asmenų patalpas, supažindino  su dokumentų tikrinimo įranga. Taip pat parodė oro uoste asmenų išvykimo ir atvykimo sales.

Apie oro uoste galiojančias tvarkos taisykles ir aviacinio saugumo reikalavimus bei oro uosto infrastruktūrą papasakojo Palangos oro uosto aviacinio saugumo viršininkas T.Tranauskas.

Oro uosto saugos tarnybos darbuotojai parodė, kaip yra žymimos oro uosto linijos, stovėjimo vietų linijos, o  ugniagesių tarnybos pareigūnai parodė savo tarnybines patalpas, stebėjimo centrą, iš kurio stebi orlaivių pakilimo taką bei techniką, kuria naudojasi kasdieninėje tarnyboje.

Šiaulių užkardos jaunojo pasieniečio būrelio nariai ne pirmą kartą lankosi rinktinės kitose užkardose. Praėjusiais metais jie vyko į buvusią Kopgalio užkardą.

Lankydamiesi kituose padaliniuose JPB nariai susipažįsta ne tik su bendromis pasieniečių veiklomis ir tarnyba, bet ir su tik tam padaliniui būdingomis funkcijomis ir specifiškumu.