Vilkaviškio JPB nariai vasaros stovykloje Vištytyje

Vilkaviškio  JPB nariai kartu su Vizualiųjų menų būrelio nariais 3 dienas leido stovykloje, kurią organizavo Vištyčio pasienio užkardos j. spec. Andrius Birštonas kartu su Pagėgių pasienio rinktinės bendruomenės pareigūne Kristina Minsevičiūte.

Pirmoji stovyklos diena prasidėjo žygiu prie valstybės sienos. Nors oras nedžiugino ir lietus nesiruošė trauktis, bet stovyklautojai to nepabūgo ir patraukė pasieniečių apžvalgos bokštelio link. Pakeliui keletas stovyklautojų kartu su vadovu Andriumi nepraleido progos išsimaudyti ir ežere, tai buvo taip smagu, kad maudynes kartojo ir grįždami. Na , o po žygio ir vandens pramogų, grįžus į stovyklą ir jau vakarėjant visi draugiškai ant laužo kepė dešreles ir grožėjosi Vištyčio saulėlydžiu.

 

Sekančią dieną visi entuziastingai atsikėlę, papusryčiavę ir nusiteikę naujiems iššūkiams, iškeliavo Vištyčio link. Čia jų laukė Vištyčio regioninio parko darbuotojai, kurie pravedė edukaciją Vištyčio malūne. Mokiniai ne tik apsilankė malūno viduje, bei apžvelgė Vištyčio apylinkes ir unikalų kalvotosios Suvalkijos kraštovaizdį , bet ir išgirdo malūno istoriją. Vėliau visi patraukė Vištyčio pasienio užkardos link, kur stovyklautojų laukė pasienietiška košė, krepšinio varžybos bei pasiplaukiojimas pasieniečių kateriu. Po pietų ir pramogų visi sugrįžo į stovyklą , esančią Vištyčio kempinge „Pušelė“. Čia jų laukė Pagėgių pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnė Dovilė Jankauskienė, kuri į stovyklą atvyko ne tuščiomis, o su dovanomis nariams, kurie net ir karantino metu taip aktyviai dalyvavo visose būrelio veiklose. Būrelio nariai aptarė praėjusius mokslo metus, dalinosi savo įspūdžiais, bei išsakė lūkesčius ateinantiems metams.

Trečioji diena stovyklautojus pasitiko ruošimosi namo ir atsisveikinimo nuotaikomis. Nei vienas iš stovyklautojų nenorėjo namo, nes čia susirado naujų draugų, smagiai ir turiningai praleido laiką. Todėl visi išsiskyrė su viltimi susitikti stovykloje kitais metais.

Teksto autorė – K. Minsevičiūtė // Nuotraukos – JPB narių ir vadovų