Dieveniškių „Ryto“ gimnazijos JPB nariai analizavo tinklapio LT72 turinį

Dieveniškių „Ryto“ gimnazijos Jaunojo pasieniečio būrelio (JPB) nariai užsiėmimų metu kalbėjosi apie skaudžius įvykius Ukrainoje. Kiekvienas pasipasakojo, kokios nuotaikos slegia jų šeimas. Nenuostabu, jog šiomis dienomis žiniasklaidoje, įvairiuose socialiniuose tinkluose apstu vaizdinės medžiagos apie karą. Šią informaciją stebi net tik suaugę, bet ir vaikai. Tvyro nežinia, nerimas, baimė. Todėl pats tinkamiausias laikas su vaikais kalbėtis ir apie pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms. Pasiruošę netikėtoms situacijoms šiandien – būsime saugūs rytoj! JPB nariams buvo pateikta informacija apie LT72 tinklapį.

LT 72 – Lietuvos pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms interneto svetainė. Ji skirta gyventojų švietimui. Svetainėje pateikti patarimai, kaip elgtis kilus gamtinės, techninės ar socialinės kilmės pavojams.

Su mokiniais buvo aptarta, kaip elgtis išgirdus civilinės saugos signalus. Kokiais būdais perduodami civilinės saugos signalai, kaip elgtis išgirdus ar gavus juos. Kokiomis maisto atsargomis pasirūpinti bent 72 valandoms. Kas turi būti išvykimo krepšyje. Koks turėtų būti šeimos planas.

Užsiėmimo metu paaiškėjo, kad vaikai apie šį informacinį puslapį nieko negirdėję, bet žinojo nemažai, kaip elgtis įvykus ekstremaliosioms sąlygoms.

Teksto ir nuotraukų autorė – Varėnos rinktinės bendruomenės pareigūnė, būrelio vadovė – Gražina Čižienė