Vilniaus rinktinės pasieniečiai pasodino 5000 medelių

Pasodinti medį – gana reikšmingas ir prasmingas darbas. Medžių sodinimo akcija suburia žmones prasmingiems darbams ir atspindi tris aspektus: pilietiškumą, savanorystės skatinimą ir gamtos atnaujinimą.

Antradienį būrys VSAT Vilniaus pasienio rinktinės ir Lavoriškių pasienio užkardos pareigūnų ir darbuotojų dalyvavo miško sodinimo akcijoje. Prie gražios akcijos prisijungė ir Jaunųjų pasieniečių ketveriukė. Valstybinės miškų urėdijos darbuotojai talkininkų laukė Lavoriškių girininkijoje. Miškininkams labai norisi žmones įtraukti į šią veiklą: visuomenė turi pažinti ir puoselėti mišką.

Prieš pradedant sodinti, girininkas visam kolektyvui  pravedė  instruktažą, kaip taisyklingai naudotis įrankiais bei kokiu atstumu vienas nuo kito  turėtų būti pasodintas  medelis. Padėkojo visiems susirinkusiems ir pabrėžė, kad sodindami eglutes, nepamirštų, jog tik su meilę pasodintas medis džiugins ilgus metus.

Gražios ir prasmingos akcijos metu, gamtai neabejinga VSAT Vilniaus rinktinės bendruomenė nurodytame plote pasodino apie 5000 jaunų pušelių ir eglučių, tokiu būdu prisidėdami prie Lietuvos miškų išsaugojimo ir gamtovaizdžio gerinimo. Nepaisant ne itin palankių oro sąlygų, pasieniečiai miško teritorijoje dirbo su dideliu įkvėpimu ir entuziazmu.

Po darbų, šildydamiesi prie laužo, talkininkai vašinosi skania koše, karšta arbata ir gardžiu kisieliumi. Ir darbas atliktas, ir sveikata gryname ore bei geromis emocijomis ir puikiais įspūdžiais pasirūpinta.

Teksto ir nuotraukų autorė – Dovilė Sabaliauskienė