JPB nariams – pasieniečių ekskursija po vieną labiausiai saugomų Lietuvos teritorijų

Ar kada nors buvote ekskursijoje Vilniaus oro uoste? O sutikote ten pasieniečius? Ekskursija po Vilniaus oro uostą-nekasdienis patrepsėjimas po vieną labiausiai saugomų Lietuvos teritorijų.

Ketvirtadienį Vilniaus rajono Medininkų Šv. Kazimiero gimnazijos JPB nariai (11 vaikų ir 1 mokytoja) lydimi VSAT Vilniaus pasienio rinktinės bendruomenės pareigūno viešėjo Vilniaus pasienio rinktinės Vilniaus oro uosto pasienio užkardoje.  Emocijų tikrai netrūko. Jau ekskursijos pradžioje buvo išdalinti leidimai, suderinti iš anksto, juk savarankiškai tokio objekto neapžiūrėsi! Tik su leidimais ir asmens tapatybę liudijančiais dokumentais galima buvo pradėti ekskursiją.

Užkardoje smalsuoliai buvo supažindinti su pasieniečių darbu oro uoste, dokumentų, bagažo ir asmenų tikrinimo ypatumais. Vilniaus pasienio rinktinės Vilniaus oro uosto pasienio užkardos jaunesnioji specialistė Rima Zmitrovičienė detaliai papasakojo ir parodė užkardoje naudojamas spec. priemones, supažindino su budėtojų patalpoje esančia įranga, taip pat parodė ,,Šengeno” ir ,,Nešengeno” erdves, supažindino su išvykimo ir atvykimo salėmis.

Ekskursijos pabaigoje buvo netikėta staigmena – visi ekskursijos dalyviai buvo vežami iš arčiau susipažinti su oro uoste stovėjusiais lėktuvais.

Po kelias valandas trukusios ekskursijos su puikiomis emocijomis pasieniečiai vaikus išlydėjo namo.

Teksto autorė – Dovilė Sabaliauskienė