JPB nariams organizuotas rudeninis pėsčiųjų žygis palei valstybės sieną

Spalio 17 d. ryčiausiame Lietuvos pakraštyje, sienos su Baltarusijos Respublika ruože jau antrą kartą šiais metais organizuotas Jaunojo pasieniečio būrelių narių pėsčiųjų žygis palei valstybės sieną. Nužygiuoti 9 kilometrai pasienietiško kelio.

Antradienio rytą į žygį Tverečiaus pasienio užkardos pareigūnų parinktu maršrutu susirinko aštuonių Vilniaus pasienio rinktinėje veikiančių Jaunojo pasieniečio būrelių iš Ignalinos ir Vilniaus rajonų mokymo įstaigų nariai, jų vadovai ir būrelius kuruojantys pareigūnai. Iš viso susibūrė 115 žygeivių.

Per 100 žygio dalyvių, įsiamžinę prie Galalaukių apžvalgos bokšto Ignalinos r. Didžiasalio seniūnijoje, mokykliniais autobusiukais vyko į Spijotiškės kaimą, iš kurio ir startavo pasieniečių pramintais keliais palei sieną su Baltarusijos Respublika.

Pirmą kartą tokiame renginyje dalyvauvusiems jauniesiems pasieniečiams žygis buvo tikras išbandymas. Norėdami išmėginti tikrąjį pasieniečių patrulio taką, žygeiviai nesirinko šalikelės ar sausesnių vietų, o žygiavo tiesiai per kelyje telkšančias balas ir purvyną.

Devynis kilometrus iki Vosiūnų kaimo besitęsiantis maršrutas pažliugusiais pasienio keliais moksleiviams buvo puiki patirtis ir proga išbandyti savo ištvermę ir dalelę pasienietiškos kasdienybės.

Po dvi valandas trukusio žygio visi žygeiviai buvo pakviesti į Tverečiaus pasienio užkardą po įveiktų kilometrų atsipūsti, pasidalinti įspūdžiais bei pasivaišinti pasienietiška koše ir arbata.

Tokie žygiai Ignalinos krašte palei valstybės sieną jau yra tapę tradicija ir dėl didelės paklausos bei moksleivių noro juose dalyvauti pradėti organizuoti porą kartų per metus – pavasarį (žygis skiriamas Kovo 11-ajai – Lietuvos nepriklausomybės dienai paminėti) ir rudenį, kuomet moksleiviai pradeda naujus mokslo metus.

Tokiais žygiais siekiama populiarinti pasieniečio profesiją, ugdyti jaunąją kartą, skatinti moksleivių pilietinį ugdymą ir jų užimtumą, skleisti gerąją patirtį. O taip pat jais siekiama užtikrinti sveiką, prasmingą ir turiningą moksleivių laisvalaikio praleidimą bei sudaryti sąlygas išbandyti savo fizinį ir psichologinį pasirengimą.

 

Teksto autorė – Rima Maldžiūtė, nuotraukos – Jolantos Vaickuvienės