Jaunųjų pasieniečių istorijos. Interviu su Deividu (I)

Tęsiame interviu seriją – „Jaunųjų pasieniečių istorijos“. Jų tikslas daugiau papasakoti apie JPB narius, jų veiklas ir motyvus dalyvauti šio būrelio veiklose bei ateityje pasirinkti VSAT pareigūno kelią. Šiame interviu savo įžvalgomis dalinasi buvęs Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto”gimnazijos jaunasis pasienietis, dabar jau Pasieniečių mokyklos kursantas – Deividas (18 m.).

  • Kas paskatino prisijungti prie būrelio? Kas įsiminė labiausiai? 

Prisijungiau prie būrelio, nes mane įkvėpė gilus noras dalyvauti pasienio apsaugoje ir prisidėti prie bendros saugumo pastangos. Labiausiai įsiminė akimirkos, kai suvokiau būrelio misiją ir jame vyraujančią stiprią bendruomenės dvasią.

  • Studijos Pasieniečių mokykloje kokios jos? Ar pritaikei būrelyje įgytas žinias ir gebėjimus studijuodamas?

Studijos Pasieniečių mokykloje yra intensyvios, bet įdomios, sukuriančios nepriklausomybės jausmą. Būrelio įgytos žinios ir gebėjimai buvo kaip raktas, atveriantis duris į pasienio apsaugos pasaulį, praturtindamas ir praktinį, ir emocinį aspektą.

  • Ar rekomenduoji tapti JPB-PM dalimi? 

JPB-PM dalis yra nepakeičiama patirtis. Rekomenduočiau ne tik dėl profesionalių galimybių, bet ir dėl šilto bendradarbiavimo su kitais pasieniečiais, kuriuos vienija aukštos vertybės ir įsipareigojimas užtikrinti saugumą. Tai ne tik darbas, tai gyvenimo būdas, kurį pasirinkęs jauti stiprų ryšį su savo komanda siekiant užtikrinti valstybės sienos saugumą.