Nuotolinės paskaitos valstybingumo stiprinimo ir informacijos vertinimo temomis

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM vasario 9 ir 12 dienomis kviečia dalyvauti nuotolinėse viešosiose paskaitose.

Vasario 9 d. vyks viešoji nuotolinė diskusija „Kur glūdi stiprios valstybės pamatai?“. Diskusijos metu bus aptarta:
1) švietimo, kaip vieno iš kertinių elementų, užtikrinančių stiprios valstybės pamatų stabilumas, esamos galimybės bei lūkesčiai;
2) jaunimo įsitraukimas ir jo vaidmuo palaikant stiprios valstybės tęstinumą;
3) socioekonominių visuomenės faktorių (socialinės atskirties, skurdo, nedarbo ir kt.) įtaka valstybės stabilumo pamatams.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/821047735142015/

Vasario 12 d. vyks paskaita „Atsparumas dezinformacijai ir saugesnis internetas: istorinės praeities vertinimų kolizijos“.

Viešojoje erdvėje reguliariai iškylant praeities vertinimo klausimams, greta mokslinių debatų bei visuomeninių iniciatyvų prasismelkia ir dezinformacijos injekcijos ar net pastangos įskelti nesantaikos kibirkštis. Jeigu retrospektyviai apžvelgtume artimesnę ar tolimesnę patirtį, nesunkiai pastebėtume, jog tai, ką matome ir girdime viešojoje erdvėje, nėra tiktai šiandienos nedraugiškos propagandos „išradimai“. Melo ir mulkinimo metodologija yra nepavydėtinai sustabarėjusi, vadinasi – nesunkiai atpažįstama, o atsakomosios priemonės taip pat seniai žinomos.

Paskaita yra orientuota visų pirma į istorijos mokytojus, tačiau skirta ne tik profesionalams, bet ir visiems besidomintiems. Pirmojoje dalyje aptarsime tiek metodologijos klausimus, tiek konkrečius dezinformacijos ir manipuliavimo viešąja nuomone pavyzdžius. Antroji dalis skirta dialogui su auditorija, išklausant gyvenimiškas patirtis bei keičiantis nuomonėmis.

Daugiau informacijos ir registracija: https://www.facebook.com/events/416243756374506/

 

Parengta pagal – www.lmnsc.lt informaciją