Kudirkos Naumiesčio JPB narių krikštynos (+video)

Antradienį Kudirkos Naumiesčio pasienio užkardoje rinkosi dalis Jaunojo pasieniečio būrelio (toliau – JPB) narių. Susitikimo motyvas ne bet koks, o noras tapti pilnaverčiais būrelio nariais.

Viskas prasidėjo nuo kiekvieno atvykusio būrelio nario pažymėjimo JPB inicialais ant veido. Vėliau visiems išsirikiavus būrelio vadovė Kristina Minsevičiūtė parodė kaip atrodo komandos „ramiai“ ir „laisvai“, priminė, kad būrelyje kaip ir pasieniečių tarnyboje labai svarbu tvarka ir taisyklių laikymasis.

Kadangi kiekvienas kursantų, bei kai dalies pasieniečių rytas prasideda nuo mankštos, o nei vienas iš būrelio narių jos nebuvo daręs ryte mokykloje, ir tapo krikštynų ceremonijos startu, juk reikia pramankštinti raumenis prieš rimtesnius išbandymus.  Toliau sekė kliūčių ruožas, kuriame reikėjo ne tik perlipti ar peršokti kliūtis, bet ir nešti sunkią kuprinę, bei pašokinėti per virvutę, bei kuo greičiau įlįsti į miegmaišį, bei išlįsti iš jo, o galiausiai ir išbandyti savo taiklumą ne šaunant iš tikro ginklo, bet… metant batą.

Būnant būrelyje svarbus ne tik kiekvienas atskirai, bet ir visi kaip komanda. Mokėjimą dirbti joje visi išsibandė kitose rungtyse, kur reikėjo kuo greičiau išgerti sultis, pataikyti su kamuoliu į butelį stovintį viduryje ir jį kuo greičiau pakelti, greitis šioje užduotyje buvo žaibiškas. Vėliau visi kartu prisiminė kaip atrodo, įvairių tarnybų emblemos. Pasikartojus tai, būrelio vadovė Kristina paaiškino ką reiškia ir iš ko susideda JPB emblema.

Po šių užduočių laukė ir maistas. Visi būrelio nariai vaišinosi koše, kuri buvo ne tik saldi ar sūri, bet turėjo ir pipirinio kartumo. Kaip ir pasieniečių tarnyba turinti tam tikrą „prieskonį“. Visas užduotis įvykdyti būrelio nariams sekėsi itin gerai. Beliko priesaika, kuria, būrelio nariai pasižadėjo gerbti savo šalį, būrelio narius bei vadovę, būti dori bei pilietiški. Po priesaikos užtvirtinimui kiekvienas buvo apšlakstytas „švęstu“ vandeniu.

Teksto autorė – K. Minsevičiūtė

Nuotraukos – JPB narių ir vadovės