Vertinga naktis pasienyje

Ar kada pagalvojote, kaip būtų įdomu mokiniams praleisti naktį pasienyje? O jei tai – dar ir su draugiškomis futbolo, krepšinio varžybomis? Tokio pobūdžio renginys organizuotas propaguojant pasieniečio profesiją, skatinant aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą.

 

Įvairia ir turininga veikla užbaigdamas praėjusią savaitę, VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Tverečiaus pasienio užkardos specialistas, ilgametis Jaunojo pasieniečio būrelio vadovas Andrejus Matvėjevas organizavo Jaunojo pasieniečio būrelio narių ir bendradarbiaujančių institucijų atstovų draugiškas sporto varžybas bei žygį palei valstybės sieną.

Susitikimas pradėtas mini krepšinio 3×3 turnyru. Tokias panašaus pobūdžio varžybas Andrejus organizuoja jau ne vienerius metus. Varžybose savo jėgas išmėgino susivieniję JPB būrelio narių komanda, Lietuvos kariuomenės ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų karių komandos. Susirungti atkaklioje rungtyje nepabūgo ir pasienio užkardos veikimo teritorijoje gyvenantys neteisėti migrantai. Varžybų teisėjas – Tverečiaus pasienio užkardos specialistas A. Matvėjevas susirinkusiems kalbėjo apie sporto reikšmę pasieniečio gyvenime, kiek vėliau supažindino turnyro dalyvius su varžybų taisyklėmis bei  palinkėjo ištvermės ir taiklios rankos siekiant pergalės.

Susumavus rezultatus, mini krepšinio turnyras baigtas JPB narių pergale, II-ąja vieta džiaugėsi Lietuvos kariuomenės komanda, III-oji vieta liko Krašto apsaugos savanorių pajėgų komandai.

Po trumpos pertraukėlės, neteisėtų migrantų prašymu, dar buvo sužaistos draugiškos futbolo varžybos. Nuo pat šių rungtynių pradžios, netrūko dvikovų dėl kamuolio, tačiau ir čia nustebinusi kovingumu, JPB komanda rezultatu 6:3 svečius pribloškė grėsmingai išplėšusi pergalę. ,,Tikri šaunuoliai – kitaip jų nepavadinsi” –  po pergalės pagyrimų negailėjo būrelio vadovas. Bet svarbiausia ne rezultatas, o galimybė varžytis, bendrauti, siekti išsikelto tikslo ir kitaip nei įprasta suburti jaunimą.

Be sporto rungčių, tą vakarą vyko ir Jaunojo pasieniečio būrelio naujų narių krikštynos. Jauniesiems pasieniečiams reikėjo atlikti įvairias užduotis, pademonstruoti savo fizinį pasirengimą. O ištarus priesaikos žodžius, įvykdžius visas užduotis ir prisiekus būti ištikimais, stropiais, pavyzdingais savo elgesiu mokiniais, jaunuoliai buvo priimti į JPB būrelio gretas. Jiems išdalyti ir JPB nario ženkliukai.

Renginio kulminacija – Andrejus dar suorganizavo naktinį patyriminį pėsčiųjų žygį pasienio užkardos saugomu ruožu palei valstybės sieną. Po trumpo instruktažo, žygeiviai patrulio taku įveikė 10-ies kilometrų sienos ruožo atkarpą, smagiausia tai, kad trys valandos pėsčiomis palei sieną neprailgo nei vienam žygeiviui.

Einant naujiems ir esamiems JPB nariams išsamiai pristatyta pasieniečių nakties metu naudojama naktinio matymo įranga, parodyta apsauginė tvora, naudojamos tarnybinės priemonės, papasakota apie sienos apsaugos specifiką. Tokio žygio tikslas – leisti mokiniams pajausti pareigos jausmą dirbant Tėvynės labui. Taigi, 10-ies kilometrų trasa jiems neprailgo, – žygio metu aptarta Jaunojo pasieniečio būrelio veikla bei artimiausi renginiai.

Taip besimėgaudami gamta ir gera kompanija, diskusijomis su VSAT pareigūnu apie jo darbą, visi sulaukė ryto ir su gera nuotaika, kupini įspūdžių ir naujų potyrių, žygeiviai išvyko į namus.

VSAT pareigūnai džiaugiasi, kad toks betarpiškas bendravimas padeda geriau pažinti pasieniečio darbą, plėtoti glaudų sienos saugotojų ir mokinių bendradarbiavimą, populiarinti pasieniečio profesiją.

Tekstas – Dovilės Sabaliauskienės

Nuotraukos – JPB narių ir vadovo