Vilkaviškio JPB minėjo – Laisvės gynėjų dieną

Susitikimo metu JPB nariai prisiminė kuo Lietuvai svarbi Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena.

1991 m. sausį Lietuvai patyrus sovietų karinę agresiją, tūkstančiai Lietuvos žmonių drąsiai gynė atkurtą Lietuvos Nepriklausomybę. Dvasios stiprybės ir nenugalimo ryžto kupini beginkliai žmonės stojo prieš sovietų agresoriaus tankus ir automatus. Nuo sovietų agresoriaus žuvo 14 Lietuvos laisvės gynėjų, šimtai jų buvo sužeisti.

Svarbiausia tomis dienomis buvo žmonių susitelkimas šio pavojaus akivaizdoje. Vienybės simboliu tapo Nepriklausomybės aikštė, kurioje prie laužų daugelį dienų ir naktų budėjo iš visos Lietuvos atvykę žmonės. Kasmet Sausio 13-oji mums primena iškovotą pergalę – Lietuvos laisvę ir jos didvyrius – Laisvės gynėjus ir stiprina tikėjimą Lietuvos ateitimi.

Ir šis būrelio narių susitikimas prasidėjo filmu apie Sausio 13-osios įvykius. Kiekvienas jų, ant iš spalvoto popieriaus iškirptų drugelių formos užrašė, bei pasidalino mintimis, kas jiems yra laisvė, vieniems jų „Laisvė – tai galėjimas būti savimi.“, „Laisvė yra kada mano šeima bei mano gimtinė yra stipri ir laiminga“, kitiems „Laisvė – tai , kai gali rinktis, ko nori“…

Taip pat keletą minčių apie laisvę galima išgirsti Vilkaviškio JPB video įraše. Po to būrelio nariai pagamino keletą vėliavos spalvų vėjo malūnėlių ir išbandė save žaisdami įvairius stalo žaidimus.

Tekto, nuotraukų ir video autorė – K. Minsevičiūtė