Vilkaviškio JPB nariai lankėsi Kybartų užkardoje

Vilkaviškio JPB kartu su vadove Kristina lankėsi Kybartų pasienio užkardoje. Čia dirbantys pareigūnai – Neringa ir Osvaldas, vaikams papasakojo kaip vyksta išvykstančių ir atvykstančių transporto priemonių bei asmenų tikrinimas, parodė kokią įrangą naudoja kiekvienas VSAT pareigūnas savo darbo vietoje tikrinant dokumentus.

Jaunieji pasieniečiai sužinojo kaip veikia radiacinės kontrolės vartai bei širdies dūžių matuoklis. Vėliau Kybartų pasienio užkardos SKS specialistas Antanas Valaitis papasakojo bei pademonstravo, kaip atrodo tikri, bei suklastoti dokumentai. Būrelio nariai gavo patarimų kaip įgytas žinias panaudoti praktikoje, dabar kiekvienas narys moka patikrinti ar pinigų kupiūros, kurias nešiojasi piniginėje nėra padirbtos.

Išvykos pabaigoje kiekvienas galėjo ne tik pamatyti, bet ir rankose palaikyti pasieniečių tarnyboje naudojamą ginkluotę bei ekipuotę, pasimatuoti šarvinę liemenę. Būrelio nariai pamatė pasieniečių darbą iš arti, bei sužinojo daug naujo ir dėkojo Kybartų pasienio užkardos pareigūnams.

Teksto ir nuotraukų autorė K. Minsevičiūtė