Tradicinis žygis prie Baltarusijos sienos Kovo 11-ajai paminėti

Kovo 7 d. ryčiausiame Lietuvos pakraštyje, sienos su Baltarusijos Respublika ruože, vyko 11-asis Jaunojo pasieniečio būrelių narių pėsčiųjų žygis, skirtas Kovo 11-ajai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

Antradienio rytą žygio organizatoriai Vilniaus pasienio rinktinės vyresnioji specialistė Jolanta Vaickuvienė ir Tverečiaus pasienio užkardos pareigūnai į tradicinį žygį užkardos pareigūnų parinktu maršrutu sukvietė per 120 Vilniaus pasienio rinktinės Ignalinos regione veikiančių Jaunojo pasieniečio būrelių narių, jų vadovų ir svečių iš Pasieniečių mokyklos.

Išklausęs organizatorių instruktažą ir įsiamžinęs bendroje nuotraukoje gausus būrys žygeivių leidosi į žygį pėsčiomis pasieniečių keliais palei valstybės sieną. Numatytas 9 kilometrų žygio maršrutas, prasidėjęs prie Galalaukių apžvalgos bokšto Ignalinos rajono Didžiasalio seniūnijoje, palei sieną vingiuojančią Dysnos upę vedė į Tverečiaus pasienio kontrolės punktą.

Dalis jaunųjų pasieniečių tokiame žygyje dalyvavo pirmą kartą, tad tai jiems buvo savęs išbandymas, savo ištvermingumo patikrinimas. Žygio metu moksleiviai noriai fotografavosi prie valstybės sienos ženklų ir apsauginės tvoros, kuri skiria dvi šalis. Tuo metu būrį lydėję pareigūnai papasakojo, kokiu tikslu ši tvora įrengta ir nuo ko siekiama apsaugoti mūsų valstybę.

Brisdami po sniegu užpustytą pasienį moksleiviai sužinojo ir daugiau pasieniečių darbo ypatumų, situacijų, su kokiomis jie susiduria tarnybos metu.

Nuostabiai žiemiškas pavasario rytas ir visą laiką žygeivius lydėjusi saulė dovanojo gerą nuotaiką, tad 2 valandas trukęs žygis neprailgo ir atvedė į maršruto finišą – Tverečiaus pasienio kontrolės punktą. Iš čia, susėdę į autobusus, visi pajudėjo į Tverečiaus užkardą.

Kadangi šis jau tradicija tapęs žygis skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, pirmiausia visi stojo prie laužo ir, vieno Jaunojo pasieniečio būrelio narei užtraukus Tautišką giesmę, jai pritarė.

Prieš išvykdami į namus, kad atgautų prarastas jėgas, žygeiviai buvo pamaitinti rinktinės logisčių išvirta sočia pasienietiška koše ir pavaišinti karšta arbata.

 

 

Teksto ir nuotraukų autorė – Rima Maldžiūtė