Jaunieji pasieniečiai dalyvavo žygyje palei valstybės sieną

Minint Lietuvos vardo dieną ir artėjančią Kovo 11-ją, gausus būrys jaunųjų pasieniečių iš Vilniaus miesto ir rajono mokyklų dieną praleido aktyviai – išsiruošė į patriotinį žygį. VSAT Vilniaus pasienio rinktinė jaunojo pasieniečio būrelių nariams organizavo jau tradicija tapusį žygį palei valstybės sieną, kuriame dalyvavo per 150 žygeivių.

Ketvirtadienį 10 val. startavę Jaunojo pasieniečio būrelio nariai kartu su VSAT Vilniaus pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnu Rolandu Meidumi ir Vilniaus oro uosto jaunesniąja specialiste Rima Zmitrovičiene išėjo į 9 kilometrų trasos žygį. VSAT Vilniaus pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnas Rolandas Meidus pasveikinęs žygeivius pravedė instruktažą apie žygį ir davė startą.  Visą dieną jie smagiai žygiavo vaizdingu maršrutu ir nuostabiu kraštovaizdžiu, nuo apžvalgos aikštelės dairėsi po Medininkų gamtovaizdžio apylinkes, apžiūrėjo mūrinę pilį, istorinius paminklus, o pertraukėlių metu klausėsi Vilniaus Laisvės gimnazijos istorijos mokytojo Vaido Mockevičiaus interaktyvios pamokos.

Startavę nuo Medininkų pilies, žygeiviai pasuko toliau link valstybės sienos. Apie 2,5 km praėję palei valstybės sieną, keliaudami žygeiviai klausėsi pasakojimų iš pasieniečių gyvenimo, kopė į Aukštąjį kalną, klausėsi svarbių faktų apie istorinę Medininkų pilį. Po to atliko specialias užduotis, o įdienojus ir pasukę link VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Padvarionių pasienio užkardos – šildėsi prie draugystės laužo vaišindamiesi pasienietiška koše ir zefyrais ant laužo.

 Kelionės dalyviai grįžo truputį pavargę, bet sustiprėję fiziškai ir kupini gerų emocijų.

 

Teksto autorė – Dovilė Sabaliauskienė, nuotraukos – Rimos Zmitrovičienės