Neeilinė išvyka į Vilniaus oro uosto pasienio užkardą JPB nariams

Beveik dvi dešimtys Vilniaus rajono Valčiūnų gimnazijos Jaunojo pasieniečio būrelio narių ketvirtadienį pasitiko neeiline eksursija į VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Vilniaus oro uosto pasienio užkardą.

Žinoma, keliavo ne vieni – moksleivius lydėjo mokytoja ir VSAT Vilniaus pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnas Rolandas Meidus. Dalyvius pasieniečiai supažindino su oro uoste galiojančiomis tvarkos taisyklėmis, jiems parodytos VSAT pareigūnų tarnybinės patalpos, dokumentų tikrinimo įranga.

Jaunuoliams pažintinė-edukacinė ekskursija paliko daug įspūdžių. Emocijų tikrai netrūko. Jau ekskursijos pradžioje – išdalyti iš anksto suderinti leidimai. Vaikams buo įdomu tai, kad tik su leidimais ir asmens tapatybę liudijančiais dokumentais galima buvo pradėti ekskursiją. Neįprastoje pasieniečių užkardoje smalsuoliai supažindinti su pasieniečių darbu oro uoste, dokumentų, bagažo ir asmenų tikrinimo ypatumais. Vaikai sužinojo, kad dirbti pasienyje įdomu, bet nelengva.

Vilniaus pasienio rinktinės Vilniaus oro uosto pasienio užkardos jaunesnioji specialistė Rima Zmitrovičienė detaliai papasakojo ir parodė užkardoje naudojamas specialiąsias priemones, supažindino su budėtojų patalpoje esančia įranga, taip pat parodė ,,Šengeno” ir ,,Nešengeno” erdves, supažindino su išvykimo ir atvykimo salėmis.

Susipažinę su pasieniečių darbu šioje užkardoje JPB nariai sprendė kryžiažodį. Geriausiai pasirodę jaunuoliai buvo apdovanoti vertingais prizais.

Ekskursijos pabaigoje buvo netikėta staigmena – visiems ekskursijos dalyviams buvo sudarytos sąlygos tarnybiniu transportu nuvykti iki pat lėktuvų, jiems paaiškinta kaip vykdoma palyda ir kokias funkcijas pasieniečiai turi atlikti atskridus keleiviniams bei privatiems lėktuvams, taip pat besiruošiantiems išskristi.

Po kelias valandas trukusios ekskursijos su puikiomis emocijomis ir naujais patyrimais visi išlydėti namo.

Teksto autorė – Dovilė Sabaliauskienė