VSAT Komunikacijos specialistams ir bendruomenės pareigūnams organizuoti mokymai

Ketvirtadienį tarnybos centrinės įstaigos didžiojoje salėje vyko vidiniai mokymai VSAT Komunikacijos skyriaus specialistams bei struktūrinių padalinių viešųjų ryšių specialistams ir bendruomenės pareigūnams. Juos inicijavo ir kartu su tarnybos Personalo valdybos Mokymų skyriumi organizavo Komunikacijos skyriaus vedėja Lina Laurinaitytė-Grigienė.

Į dviejų dalių (keturių valandų) mokymus buvo pakviesti du svečiai-pranešėjai.

Pirmoje dalyje pranešimą tema „Policijos įvaizdžio komunikacija“ skaitė Policijos departamento prie VRM Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis.

Jis pristatė policijos vykdomą komunikaciją, priemones. Palygino policijos ir VSAT vykdomas komunikacijas bei pastebėjo, jog šiuo neramiu laikotarpiu pasieniečiai turi itin gerą progą plėtoti savo institucijos žinomumą. R. Matonis pakomentavo policijos socialiniuose tinkluose ir vidinėje komunikacijoje naudojamas „nerašytas“ taisykles, kuriose akcentuojamas mažiau formalus, ne toks oficialus bendravimas su visuomene bei policijos bendruomene, kalbos paprastumas ir žaismingumas. Pateikė konkrečius policijos komunikavimo pavyzdžius, pasidalino gerąja patirtimi.

Po pietų pertraukos, antroje mokymų dalyje, psichiatras-psichoterapeutas doc. Eugenijus Laurinaitis dalinosi įžvalgomis tema „Stresas ir perdegimas darbe ir kaip jo išvengti“.

E. Laurinaitis papasakojo apie stresą, jo atsiradimo priežastis. Stresas – tai nespecifinė organizmo reakcija į betkokį aplinkos pokytį. Dažniausiai darbe stresas yra psichologinis, tačiau per didelis krūvis darbe – tai jau yra „organizacinis“ stresas. Psichiatras-psichologas pateikė gaires, būdus, kuriuos pritaikant galima įtakoti, sumažinti patiriamą stresą darbe. Pranešėjas akcentavo, jog nuolat besikartojantis, besitęsiantis ilgalaikis stresas gali privesti iki perdegimo darbe sindromo bei išdėstė jo priežastis, veiksnius bei prevenciją.

Mokymų pabaigoje vyko dalyvių diskusijos bei pačių mokymų aptarimas. Dalyviai teigiamai įvertinę mokymus, dėkojo pranešėjams ir organizatoriams bei pageidavo, jog tokie mokymai vyktų dažniau – 3-4 kartus per metus.

Teksto autorė – Vesta Juozapaitytė (VSAT)