Jaunųjų pasieniečių naktis pasienio ruože

Penkiems Vilniaus pasienio rinktinės Ignalinos regiono Jaunųjų pasieniečių būreliams (JPB) vadovaujantis Tverečiaus pasienio užkardos specialistas Andrejus Matvėjevas savo auklėtiniams organizavo netradicinius užsiėmimus su naktiniu žygiu prie valstybės sienos. Naktį iš rugsėjo 22-osios į 23-ąją trys dešimtys JPB narių praleido pasienio ruože.

Jau keletą metų iš eilės, dažniausiai rugsėjo pabaigoje, organizuojamų netradicinių užsiėmimų metu vyksta ir naujų JPB narių krikštynos. Į būrelius įstoję moksleiviai prisiekia būti ištikimais, stropiais, pavyzdingais savo elgesiu mokiniais. Jiems įteikiami JPB nario ženkliukai.

Penktadienio vakarą trisdešimt Ignalinos Česlovo Kudabos, Vidiškių ir Didžiasalio „Ryto“ gimnazijų JPB narių rinkosi didžiasaliečių gimnazijos sporto salėje. Čia vyko draugiškos tinklinio varžybos, kurias be konkurencijos laimėjo draugystė ir gera nuotaika.

Po varžybų visi patraukė į Tverečiaus pasienio užkardą, kurioje laukė naujų JPB narių krikštas. Moksleiviai turėjo sudalyvauti įvairiose sporto rungtyse. Jauniesiems pasieniečiams teko atlikti įvairias užduotis, pademonstruoti savo vikrumą, ištvermę, fizinį pasirengimą ir akies bei rankos taiklumą.

Tik įvykdę visas užduotis ir perskaitę priesaikos žodžius, naujokai gavo JPB nario ženklelius. Pilnateisiais būrelių nariais tapo 12 moksleivių iš trijų gimnazijų. Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijos būrelis pasipildė 2, Vidiškių gimnazijos – 5 ir Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos – taip pat 5 naujais jaunaisiais pasieniečiais.

Vakaro kulminacija tapo būrelio vadovo Andrejaus organizuotas naktinis pėsčiųjų žygis pasienio užkardos saugomu ruožu palei valstybės sieną. Po trumpo instruktažo, 01:00 val. žygeiviai patrulio taku, didžiąją dalį maršruto eidami pelkėtoje vietovėje pontoniniu tiltu, praėjo 4 kilometrų sienos ruožo atkarpą.

Žygio metu naujiems ir esamiems JPB nariams buvo papasakota apie sienos apsaugos specifiką, pasieniečių nakties metu naudojamą naktinio matymo įrangą, tarnybines transporto priemones, parodyta apsauginė tvora. Šios išvykos metu leista mokiniams pajausti tikrą pasieniečio tarnybą žaliojoje juostoje. Žygiuojant taip pat buvo aptarta JPB veikla bei artimiausi planuojami renginiai.

Pusantros valandos pėsčiomis palei sieną neprailgo nei jau esamiems, nei naujai „įšventintiems“ būrelių nariams. Ryte, nors ir šiek tiek pavargę nuo bemiegės nakties, bet pilni įspūdžių, visi JPB nariai išvyko į namus.

Informacija ir nuotraukos Andrejaus Matvėjevo.