Prie sienos su Baltarusija Jaunojo pasieniečio būrelių nariams organizuotas tradicinis pėsčiųjų žygis

Kovo 15 d. sienos su Baltarusijos Respublika ruože, vyko Vilniaus pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnės Jolantos Vaickuvienės ir Švenčionių pasienio užkardos pareigūnų organizuotas Jaunojo pasieniečio būrelių narių pėsčiųjų žygis, skirtas Kovo 11-ajai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

Penktadienio rytą į jau tradicinį žygį Švenčionių pasienio užkardos pareigūnų parinktu maršrutu susirinko visų Ignalinos regione veikiančių dvylikos rinktinės Jaunojo pasieniečio būrelių nariai, jų vadovai. Iš viso susibūrė per 130 žygeivių.

Iš pradžių žygeiviai laikęsi draugėje, po kelių kilometrų išsibarstė ir virtinė išsitęsė iki kilometro ilgio. Buvo puiki galimybė pasigrožėti po žiemos bundančia gamta, bei atsiveriančiomis laukų platybėmis.

Pusiaukelėje visas gausus būrys žygio dalyvių, įsiamžinę bendroje nuotraukoje, turėjo progą pasistiprinti ir pailsinti kojas. O pasisėmus jėgų, keliauti toliau…

Įveikus 8 kilometrų distanciją žygio dalyvius Švenčionių pasienio užkardoje pasitiko užkardos vadas Raimondas Bučelis, kuris pasveikino įveikus žygio distanciją, papasakojo apie užkardos veiklą ir visus pakvietė pasižiūrėti kinologo Aleksandro Duneco su tarnybiniu šunimi Conan Vilkolakis pasirodymo.

Kadangi šis jau tradicija tapęs žygis neįsivaizduojamas be pasienietiškos košės, todėl pareigūnai vaišino rinktinės logistų išvirta koše ir arbata.

Dauguma jaunųjų pasieniečių tokiame žygyje dalyvavo pirmą kartą ir tai jiems buvo savęs išbandymas, savo ištvermingumo patikrinimas. Vieni sakė, kad maršruto nuotolis neilgas ir galėtų nueiti dar tiek, kiti suabejojo ir neslėpė, kad šiek tiek pavargo. Tačiau nei vienas nesigailėjo, kad pasirinko šią dieną praleisti aktyviai, o ir oras, kaip reta, žygiui buvo palankus.

 

Teksto ir nuotraukų autorė – Jolanta Vaickuvienė