Artėjančio šimtmečio proga žinių viktorinoje kovėsi Vilniaus rinktinės Jaunųjų pasieniečių būrelių komandos

Vakar Dieveniškių laisvalaikio salėje Šalčininkų rajone vyko Vilniaus rinktinės organizuota žinių viktorina „Ką žinome apie pasienį“.

Renginyje dalyvauti buvo pakviesti visi šeši Vilniaus rinktinės ir jos padalinių Jaunojo pasieniečio būreliai (toliau JPB): Gintaro Žagunio, Dieveniškių, Kenos, Lavoriškių, Kauno oro uosto užkardų ir Vilniaus rinktinės JPB. Kadangi Kauno oro uosto užkardos JPB dėl svarbių priežasčių atvykti neturėjo galimybių, viktorinoje dalyvavo penkios mišrios moksleivių ir pasieniečių komandos. Komandas vertino ir nugalėtojus rinko specialiai sudaryta komisija.

Viktorinos tikslas – skatinti VSAT Vilniaus rinktinės pareigūnų ir mokyklų bendruomenių bendradarbiavimą, šviesti mokinius, populiarinti pasieniečio profesiją ir teikti informaciją apie galimybę ją įgyti, gerinti VSAT Vilniaus rinktinės įvaizdį, stiprinti mokyklų auklėtinių ir kitų asmenų įtraukimo į nusikalstamas veikas prevenciją, formuoti ir tęsti neformalaus vaikų švietimo tradicijas, nustatyti geriausias mišrias pasieniečių ir moksleivių komandas bei jas apdovanoti.

Tikimasi, kad viktorinos dalyviai susipažins tarpusavyje ir bendraus, daugiau sužinos apie Lietuvos Šimtmetį bei pasienį, bus motyvuoti dar labiau domėtis ir ruoštis kitų metų viktorinai, o renginys taps tradiciniu.

Viktoriną pagal nuostatus sudarė penki turai.

Pirmame ture komandos turėjo laisva forma prisistatyti. Iš pradžių paaugliai drovėjosi, tačiau vėliau įsidrąsino ir ėmė vis daugiau juokauti. Daugiausia balų gavo originaliausiai, nuoširdžiausiai ir meniškiausiai prisistačiusi komanda.

Antrame ture teko atsakyti į klausimus apie pasienį, o trečiame atpažinti kas pavaizduota nuotraukose iš tarnyboje naudojamų daiktų, įrangos, techninių priemonių bei paaiškinti kur tai naudojama. Renginio metu buvo daug interpretacijų ir juoko, vieni kitus mėgino suklaidinti ir draugiškai konkuravo.

Viktorinos ketvirtasis turas buvo skirtas artėjančiam Lietuvos šimtmečiui paminėti. Dešimt klausimų buvo būtent apie Lietuvą. Drauge prisiminėme šalies istoriją.

Penkto turo ir sudėtingesnių klausimų neprireikė, nes po keturių turų jau buvo aiškus nugalėtojas. Daugiausia balų surinko Lavoriškių užkardos JPB komanda, tik vienu balu atsiliko Kenos užkardos JPB.

Komisija, sudaryta iš G. Žagunio ir Vilniaus oro uosto užkardos pareigūnų, už kai kuriuos ne pilnai atsakytus klausimus skyrė po pusę balo ir stebėjosi kaip šitaip Gintaro Žagunio užkardos, Dieveniškių ir Vilniaus rinktinės JPB komandoms pavyko surinkti vienodą balų skaičių. Vaikai juokavo, kad vieni nuo kitų nusirašinėjo. Galų gale susumavusi visus balus, paskelbė nugalėtojus.  Komisija atkreipė dėmesį, kad visų komandų žinios panašios ir balai skyrėsi labai nežymiai. Su jais galima buvo susipažinti.

Apdovanojimus įteikė Vilniaus rinktinės G. Žagunio užkardos vadas. Visų komandų nariai gavo suvenyrus – puodelius su Vilniaus rinktinės atributika. Laimėjusi komanda – termopuodelius su Vilniaus rinktinės atributika ir nemokamą ekskursiją į Bažnytinio paveldo muziejų Vilniuje su edukacine programa „Surask lobį“ (Daugiau apie tai galima paskaityti čia http://www.bpmuziejus.lt/edukacines-programos-baznytinio-paveldo-muziejuje.html). Kolektyvo „Solčanka” nariai buvo pakviesti atvykti į ekskursiją Vilniaus rinktinėje ir susipažinti su kinologų darbu bei turiningai praleisti laiką.