Antakalnio gimnazistai susipažino su pasieniečių veikla

Rugsėjo 16 d. Vilniaus pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnė Jolita Kuncaitienė su dviem ilgametėmis Jaunojo pasieniečio būrelio (JPB) narėmis Kaja Marozaite ir Almante Dumbraite lankėsi Vilniaus Antakalnio gimnazijoje, kur pristatė Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir JPB veiklas.

Gimnazijos JPB vadovas mokytojas Algirdas Gražys organizavo susitikimus su penkių 9-11 klasių moksleiviais. Būreliui vadovaujantis mokytojas džiaugėsi, kad šia veikla domisi vis daugiau gimnazistų ir šiuo metu renkama nauja Antakalnio gimnazijos JPB grupė. Aktyvią veiklą ji planuoja pradėti jau nuo spalio 1 d. Mintimis apie jaunuosius pasieniečius dalinosi ir direktoriaus pavaduotoja Violeta Kriščiūnienė.

Susidomėjimas pasieniečio profesija išties buvo aktyvus – dažnas, praeidamas pro Pasieniečių mokyklos stendą, stabteldavo pasiimti informacinių lankstinukų, domėjosi, ar yra sukurta JPB Facebook grupė, klausė, kaip tapti JPB būrelio nariu, teiravosi, kokia šiuo metu situacija yra Lietuvos pasienyje.

2017 metais Vilniaus pasienio rinktinė su Antakalnio gimnazija pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl JPB veiklos. Džiugina tai, kad būrelio veikla aktuali ir šiandien, ką rodo moksleivių susidomėjimas.

Gera žinoti, kad jauni žmonės domisi Lietuvos pasieniečių tarnyba ir nuoširdžiai tikimasi sulaukti naujų narių ne tik Vilniaus Antakalnio gimnazijos JPB veiklose.

Straipsnio autorė – Jolita Kuncaitienė, Vilniaus pasienio rinktinės vyresnioji specialistė (bendruomenės pareigūnė)