Žygis – piknikas Šuns dienai paminėti

Lietuvos kinologų draugijos iniciatyva, nuo 2016 metų balandžio 24-ąją Lietuvoje minima Šuns diena. Ši diena skirta keisti visuomenės požiūrį į šunis, akcentuojant, kad meilė visų pirma, reiškia atsakomybę. Prieš nuspręsdamas auginti šunį namuose, privalai suvokti, kad tampi už jį atsakingas. Šia dieną Vilkaviškio Šiaurietiškojo ėjimo klubas bendradarbiaudamas su Pagėgių pasienio rinktine bei Vilkaviškio JPB kvietė visus į bendrą pikniką gamtoje. Registracijos metu surinkta parama buvo panaudota beglobiams šunims. Kiekvienas paaukojęs pinigų vietoj bilieto gavo po meduolį.

Renginyje dalyvavo ir jaunojo pasieniečio būrelio bei pasieniečių klubo nariai. Šuniukų dalyvavo net 20. Vakarų Škotijos baltosios terjerės, ilgaplaukė rusų toiterjerė, mažasis ir karališkasis pudeliai, pudelė Liusė jauniausia dalyvė tik 4 mėn., trumpaplaukis vengrų vižlas, Romaninis vandens šuo, Jorkšyro terjeras, auksaspalvis retriveris, laika, pinčeris, žavingieji kieminukai, kurių vienas, vardu Arbūzas , dėl savo solidaus amžiaus “žygiavo“ specialiame vežimėlyje, dalyvavo ir Ukrainietis Džekas. Na, o žmonių buvo 2 kart daugiau nei šuniukų. Šią gražią ir linksmą kompaniją visi galėjo pamatyti Vilkaviškio mieste vaikštančius naujai įrengtu pėsčiųjų taku. Tą dieną netrūko gero oro ir gerų nuotaikų bei įspūdžių.

O žygį vainikavo Kybartų pasienio užkardos kinologų Dariaus Lipitono su tarnybiniu šunimi Delta Bestiaras ir Sandros Bacevičiūtės su tarnybiniu šunimi Boogie pasirodymas. Kinologai pademonstravo bendro paklusnumo programą, sulaikymą, bei žmogaus paiešką. Visiems buvo įdomu pamatyti bei išgirsti kaip ruošiami tarnybiniai šunys. Žygio dalyviai dėkojo kinologams už šaunų pasirodymą. Tikimės, kad šio žygio puiki idėja taps tradicija ir kitais metais.

Teksto autorė – K. Minsevičiūtė