Vilniaus mieste pasodintas pasieniečių ąžuolas

Sakoma, kad žmogus savo gyvenimą praleido prasmingai, jei užaugino vaiką, pastatė namą ir pasodino medį. Daugelis mūsų ateityje pastatys dar ne vieną namą ir užaugins ne vieną vaiką. Tačiau pasodinti medį dažnai pamirštame, o dažniau jį nupjauname. 

Pasak VSAT Vilniaus pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnės Jolitos Kuncaitienės: ,,Džiaugiamės, kad mūsų institucijas vienija bendri ir gražūs tikslai. Kad lietus neišgąsdino ir mūsų susirinko taip gausiai”.

Anksčiau Lietuvoje medžiai buvo sodinami gimus vaikams, per krikštynas, svarbesnėms datoms paminėti ir įprasminti. Šįmet norėdami prisidėti prie šios gražios tradicijos su jaunasiais pasieniečiais pasodinome daugiau nei 5000 medelių, o šiandien tęsdami šią tradiciją sodiname ąžuolą, simobolizuojantį gyvybę, laisvę ir bendrystę. Gyvybė – didžiausia vertybė. Atsižvelgiant į pasaulio situaciją matome, kad tik kurdami bendrystę, būdami vieningi galime išsaugoti laisvę. 

Renginio metu Vilniaus miesto savivaldybės Tarpinstitucinio bendradarbiavimo skyriaus vedėja Lina Juškevičienė dėkojo pasieniečiams už gražią iniciatyvą, o aktyviausiajai mokinei – Gintarei ir jos mokytojui įteikė suvenyrą. Svarbu pažymėti, kad būtent L. Juškevičienė pasirūpino ąžuolo sodinuku bei leidimu jį pasodinti būtent čia, Lakštingalų skvere. Vilniaus pasienio rinktinės Bendruomenės pareigūnė J. Kuncaitienė džiaugiasi Vilniaus ,,Laisvės” gimnazijos mokinių ir mokytojo aktyvumu dėl planuojamo Jaunųjų pasieniečių būrelio įsteigimo šioje Vilniaus mokykloje.

Vilniaus miesto miškininkas Raimundas Ereminas  supažindino susirinkusiuosius, kaip teisingai sodinti medį, kaip prižiūrėti, kiek laiko viskas trunka. Pasodinus ąžuolą miškininkas tradiciškai linkėjo medžiui sėkmingai prigyti, o sodinusieji turėjo kartoti ,,Šaknimis į žemę –  šakomis į dangų“. Sodiname šį ąžuolą kaip simbolį, kuris visada primins vertybes, kurios yra iš tiesų labai svarbios. 

Tekstas – J. Kuncaitienės // Nuotraukos – Dovilės Sabaliauskienės