Rugsėjį JPB vadovai įvadiniuose susitikimuose pristato pasieniečių veiklą

Startavus mokslo metams, VSAT Vilniaus pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnai tęsia savo veiklą. Pastarąsias dvi savaites ugdymo įstaigose vyksta pirmieji JPB užsiėmimai.

Antradienį Vilniaus r. Rukainių gimnazijoje su direktorium – Olegu Nikončiku (Oleg Nikončik) aptartas galimas bendradrabiavimas, svarstyta apie bendrus projektus. Susitikimo dalyviai akcentavo bendradarbiavimo svarbą tarp rinktinės ir mokslo įstaigos, aptarė galimas ugdymo įstaigos ir bendruomenės pareigūnų partnerystės kryptis.

Apsilankymo metu VSAT Vilniaus pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnai – J. Kuncaitienė ir R. Meidus gimnazistams pristatė VSAT ir JPB veiklą. Su vadovybe aptarti bendradarbiavimo klausimai ir nuspręsta artimiausiu metu pasirašyti bendradarbiavimo sutartį – gimnazijoje steigti JPB. Susitikimo metu rinktinės bendruomenės pareigūnai pristatė bendrus JPB renginius 2023-2024-iems mokslo metams. Įdomu tai, kad gimnazistams bus pasiūlytos įvairaus pobūdžio veiklos – nuo praktinio dalyvavimo užsiėmimuose iki ekskursijų, žygių ir išvykų į įvairius pasienio padalinius.

Rukainių gimnazijoje bendruomenės pareigūnai pravedė įvadinę paskaitą, kurios metu J. Kuncaitienė išsamiai papasakojo apie Valstybės sienos apsaugos tarnybą, kalbėjo apie tikslus ir uždavinius. Mokiniai paskaitos metu sužinojo, kiek yra pasienio rinktinių, kokie ruožai kilometrais kiekvienai priklauso ir su kokiomis kaimyninėmis šalimis ribojasi. R. Meidus akcentavojo tai, jog JPB užsiėmimų metu mokiniai įgis daug teorinių žinių apie pasieniečio darbą dalyvaudami praktinėse veiklose. Būrelio vadovai pristatė, kokias funkcijas atlieka pasieniečiai ir papasakojo apie juos rengiančią Pasieniečių mokyklą. Paskaitoje dalyvavo 40 tikslinės auditorijos narių. Grupė šios gimnazijos jaunuolių susidomėjo JPB veikla.

Teksto autorė – Dovilė Sabaliauskienė