Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos Jaunojo pasieniečio būrelis paminėjo 15-os metų veiklos sukaktį

Renginį pradėjo Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos JPB nariai Kamilė ir Ligitas: -Vieną gražią, 2008 m. lapkričio 4 dieną, Didžiasalio „Ryto“ gimnazijoje „gimė“ Jaunojo pasieniečio būrelis. Žiemą šalta tik tiems, kurie neturi šiltų prisiminimų“.

Visų JPB narių atliekama daina skirta pasieniečiams suvirpino ne vieno šventėje dalyvavusiojo širdį.

Į renginį Didžiasalio „Ryto“ gimnazijoje susirinko Vilniaus pasienio rinktinės ir Pasieniečių mokyklos vadovai, Pasieniečių klubo valdybos pirmininkas Valentinas Novikovas, klubo nariai: Artūras Jatulis, Vytautas Strolia, Kazimieras Luneckas, Valentinas Urbonas, Antanas Žilėnas, Lietuvos Respublikos Seimo nario Gintauto Kindurio padėjėjas Šarūnas Martinkėnas, Lietuvos Respublikos Seimo Parlamentarizmo istorinės atminties skyriaus vedėja Angonita Rupšytė, Ignalinos rajono meras Laimutis Ragaišis, Ignalinos rajono Didžiasalio seniūnijos seniūnas Pranas Petkevičius, Mielagėnų seniūnijos seniūnas Adas Trakimas, buvusi Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos direktorė Elena Sekonienė, buvę ir esami būrelio nariai, bei Tverečiaus pasienio užkardoje tarnaujantys pareigūnai bei kiti svečiai.

JPB vadovas Andrejus Matvėjevas, šiam būreliui vadovaujantis nuo pat jo įkūrimo pradžios, pasveikino visus prie renginio prisijungusius svečius ir žodį suteikė Elenai Sekonienei, tuometiniai mokyklos direktoriai bei 2008 metais Tverečiaus pasienio užkardai vadovavusiam  Artūrui Jatuliui. Tai žmonės nuo kurių 2008 metais ir prasidėjo JPB veikla. Jie pasidalino prisiminimais, palinkėjo, kad kuo daugiau nuostabaus Didžiasalio jaunimo susipažintų su VSAT veikla.

Po Artūro ir Elenos linkėjimų visi pakviesti pasižiūrėti istorinį JPB filmuką, kuriame užfiksuoti 15 metų archyviniai kadrai iš Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos būrelio veiklos.

JPB vadovas Andrejus Matvėjevas pristatė Miglę Zaleckaitę, Vilniaus pasienio rinktinės Tverečiaus pasienio užkardos vyresniąją pasienietę, kuri buvo pirmoji 2008 metais įkurto JPB narė. Miglė kalbėjo, kad dalyvaudama būrelio veikloje susipažino su VSAT veikla ir tai paskatino ją pasirinkti pasieniečio profesiją.

Taip pat Andrejus į sceną pakvietė šių metų vasarą gimnaziją baigusį, o dabar jau Pasieniečių mokyklos kursantą Deividą Grižibovskį. Pasak Deivido, būrelis jį paskatino peržengti visas savo ribas ir kiekvienas susitikimas buvo naujų nuotykių pradžia. Dėkojo Andrejui, kad paskatino būti pasieniečiu.

Vilniaus pasienio rinktinės vadas Darius Škarnulis su pagarba kreipėsi į 15-os metų veiklos sukaktį mininčio būrelio narius, juokais sakydamas, „atrodo taip, kad Didžasalyje visi gyvena pasieniu ir daugiau nevyksta jokių veiklų“. Būrelio vadovui, Rinktinės vadas dėkojo už kilnią misiją ne tik skatinant jaunuolius pasirinkti pasieniečio profesiją, bet ir ugdomą pilietiškumą, rodomą teisingą kelią. Padėkojo už energiją ir paaukotą laisvalaikį bei geranoriškumą.

JPB vadovui A. Matvėjevui Ir Vilniaus pasienio rinktinės vyresniajai specialistei Jolantai Vaickuvienei rinktinės vadas įteikė atminimo dovanas.

Pasieniečių mokyklos viršininkas Deividas Kaminskas padėkojo už pirmuosius žingsnius prieš 15 metų žengusiam būreliui, pasidžiaugė vis labiau besiplečiančiais JPB. „Mokykla gauna vis labiau motyvuotus, žingeidžius ir norinčius pasieniečiais tapti jaunuolius“, – įsitikinęs mokyklos viršininkas. Už tai jis dėkojo būrelio vadovui, pedagogams, o jaunuolius kvietė į pasieniečių kalvę – Pasieniečių mokyklą. Visiems palinkėjo sėkmės ir stiprybės.

Pasieniečių mokyklos viršininkas D. Kaminskas JPB vadovui A. Matvėjevui, J. Vaickuvienei įteikė VSAT vado apdovanojimus už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą trečiojo laipsnio VSAT pasižymėjimo ženklus „Už pavyzdingą tarnybą“. O JPB nariams saldžią dovanėlę.

Vilniaus pasienio rinktinės Tverečiaus pasienio užkardos vadas Marius Garuckas džiaugėsi turįs tokį gerą pareigūną ir linkėjo Andrejui daug metų pedagoginėje veikloje.

Lietuvos Respublikos Seimo nario Gintauto Kindurio padėjėjas Šarūnas Martinkėnas, sveikino susirinkusius svečius, JPB narius, vadovą, džiaugėsi tokia gausa jaunų žmonų besidominčių būrelio veikla. A. Matvėjevui įteikė LR Seimo nario padėką.

Ignalinos rajono meras Laimutis Ragaišis džiaugėsi būrelio vadovu, kuris pritraukia mokinius, nes iš gausios auditorijos matosi, kad šis būrelis turi pasisekimą. L. Ragaišis pasveikino būrelio narius, palinkėjo ir toliau aktyviai dalyvauti būrelio veiklose ir jungtis į pareigūnų gretas. A. Matvėjevui įteikė Ignalinos rajono mero padėką, o JPB nariams dovanojo didelį tortą.

Pasieniečių klubo pirmininkas Valentinas Novikovas, klubo narys Kazimieras Luneckas, LR Seimo Parlamentarizmo istorinės atminties skyriaus vedėja A. Rupšytė, Ignalinos rajono Didžiasalio seniūnijos seniūnas P.Petkevičius, Mielagėnų seniūnijos seniūnas A. Trakimas, Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos direktorė J. Tumanovienė, buvusi direktorė E. Sekonienė visi jie, negailėjo  sveikinimų ir dovanų, linkėjo visokeriopos sėkmės tiek vadovui, tiek būreliui.

Muzikinius kūrinius JPB šventei dovanojo Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos muzikos mokytoja Valentina Sinkevič ir būrelio nariai.

„Artėja gražiausios metų šventės. Linkime Jums švaraus, švelnaus ir minkšto nerūpestingumo. Jaukių šventų Kalėdų ir Laimingų Naujųjų Metų“, – tokiais žodžiais ir palinkėjimais šventinį renginį baigė Jaunojo pasieniečio būrelio vadovas. Andrejus taip pat į šventę atvyko su dovanomis, kurias įteikė renginio dalyviams ir JPB nariams.

Teksto autorė – J. Vaickuvienė