Pažintinė ekskursija po Vilniaus oro uostą

Gruodžio 11 dieną Jaunojo pasieniečio būrelio nariai kartu su būrelio vadove VSAT Varėnos pasienio rinktinės bendruomenės pareigūne Gražina Čižiene lankėsi Vilniaus oro uoste. Į šią ekskursiją mielai prisijungė ir Dieveniškių ,,Ryto“ gimnazijos 9-10 klasių mokiniai, kuriuos lydėjo socialinė pedagogė. Pakeliui į Vilnių tik keli mokiniai prasitarė, kad yra skridę lėktuvu ir buvę Vilniaus oro uoste. Tad suplanuota išvyka buvo laukta dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, tai galimybė pasivaikščioti po oro uostą, įeiti į paprastam keleiviui uždraustas lankymuisi vietas. Taip pat susipažinti iš arčiau su pasieniečių ir kitų institucijų darbu.
Ekskursija prasidėjo oro uosto išvykimo terminale. Mokinius maloniai pasitiko Vilniaus pasienio rinktinės Vilniaus oro uosto pasienio užkardos pavaduotoja Vitalija Leščinskienė ir vyresnioji specialistė Ingrida Urmonienė. Vaikams ir vadovams buvo išdalintos laikino lankytojo kortelės. Vėliau kiekvienas ekskursijos narys bei jo asmeniniai daiktai buvo patikrinti. Užkardos vado pavaduotoja moksleivius supažindino su vidaus taisyklėmis, įdomiai papasakojo apie kiekvienos institucijos darbo pobūdį ir žinoma didžiausią dėmesį skyrė pristatydama pasieniečių darbo specifiką dirbant oro uoste. Moksleiviai smalsiai apžiūrinėjo pasieniečių darbo vietas esančias išvykime bei stebėjo jų darbą.
Vėliau moksleiviams buvo aprodytos užkardos patalpos, parodytas reprezentacinis VSAT filmas. Jaunesnysis specialistas Gintaras Gaveikis įdomiai pristatė ginklus ir specialiąsias priemones. Vaikai noriai apžiūrinėjo specialiąsias priemones, matavosi šarvinę liemenę.
Po įdomios eksursijos grįžome į realybę, nes mokiniai vaikščiodami po oro uostą, praeidami patikrinimus įsivaizdavo, kad skrenda į svajonių šalį, tad prieš stebuklu apipintas artėjančias šventes palinkėjome kitais metais nuskristi į svajonių šalį.
Teksto ir nuotraukų autorė – G. Čižienė